Taaskord on käes neljapäev ja jällegi on vaadatav-kuulatav uus osa. Sel korral teeb “Klapid Pähe” juttu Eesti tõenäoliselt tuntuima (auto)fotograaf Sergei Zjuganoviga ning esimeses episoodis temaga keskendume me mehe enda loole.

Kuidas venekeelsest Lasnamäe poisist sai suuresti tänu Audiklubi sõpruskonnale Eesti keele filoloogist professionaalne fotograaf.

Nimelt on teekond fotograafiani olnud pikk ja algas kõik lihtsalt huvist autode vastu. Nagu ikka, vaatas ta poisikesena autoajakirju. Ja luges sealseid artikleid väga põhjalikult. Mõni neist jättis nii kustumatu mulje (nt Venemaal ehitatud GAZ21 välimuse ja BMW tehnikaga auto), et tekkis vastupandmatu soov samasuguseid pildistada.

Esimeseks kaameraks kelleltki sugulaselt saadud Zenit ning isa õpetussõnad kaamera käsitlemisest…sobilik GAZ21 jäi aga tabamata ning tänaval ja üritustel tuli hakata jahtima muid ägedaid autosid.

Zenit osutus kaasaskandmiseks varateismelisena liiga paljuks ja asemele tekkis Canoni digiseebikas, millega oli juba oluliselt mugavam toimetada. Ning mis kõige olulisem – see peitus püksitaskusse. Väga tähtis 2000date algul Lasnamäel elades…

Tulid autoüritused, One Mile Challenge Tapal jms, kuid hoopis olulisemaks sai isa endise auto – Audi 80 Quattro Competitioni kohta info otsimine. Õnneks oli äsja loodud Audiklubi koos foorumiga ja mis veel tähtsam – IRC kanaliga, kus sai teiste mõttekaaslastega hakata infot vahetama. Sõnaraamatu abil, sest koolis olnud keeletunnid päris rääkima ei õpetanud…Aga noormees võeti positiivselt vastu ja Sergei käis ka esimesel kogunemisel. Kristiine Keskuse parklas…pika objektiiviga ja kaugelt mõne pildi klõpsides. Üritus ise tundus liiga hirmus, et rahva sekka minna. Kuid siiski, pildid võeti positiivselt vastu ja kutsuti kaasa juba päriselt.

Tulid ka esimesed tööd…tehnika asendus vaikselt Moskvast hangitud pärisfotokaga. Ning pilte hakkas vaikselt tulema.

Kaamera eest käisid läbi väga paljud tolleaegsed tipptuuningpillid.

Selle auto pagasnikus käidi muideks ka Soomes ära. Miks pagassis – eks kuulake/vaadake saadet ja saate teada.

Autod läksid aina ägedamaks. Tekkis oma käekiri ja rolling shotidest sai omamoodi kaubamärk.

Erinevad autoklubid hakkasid endast pilte tegema.

Kuid Audid jäid pikaks ajaks siiski põhiliseks.

Kuniks tõenäoliselt tänu samale klubile tekkis ka esimene päris läbilöök. Statoili kampaania kollase Lanciaga, mil peaaegu surmani hirmunud 18-aastane Sergei kutsuti turunduskoosolekule. Kästi muidugi igaks juhuks mitte liiga palju rääkida ega oma vanust välja näidata. Etteruttavalt võib öelda, et tegelikult oli kampaaniameeskond ülisõbralik, abivalmis ja kõik läks edukalt.

Sealt edasi tulid juba ajakirjad, Audi, Porsche jt kalendrid jne. Kuniks juba kaugemale Araabia poolsaarele kutsumised. Aga sellest ning Sergei isiklikest autodest juba järgmises osas.

Fotod erakogust

Vaata siit:

Või kuula:

Spotify: https://open.spotify.com/episode/6BmO9kSAlCg4swlIshbdrA

Podbean: https://klapidpahe.podbean.com/e/klapid-pahe-41-poiss-lasnamaelt-ehk-sergei-zjuganov/

Apple: https://klapidpahe.podbean.com/e/klapid-pahe-41-poiss-lasnamaelt-ehk-sergei-zjuganov/

Jälgi ka https://www.instagram.com/klapidpahe/ ja https://www.facebook.com/klapidpahe

Saatejuhid:

Janne Ilumets-Kalmist https://www.instagram.com/ilumets/

Henri Kalmist https://www.instagram.com/henrikalmist/

Külaline: Sergei Zjuganov https://sergeizjuganov.com/

Toetavad:

podcastrent.ee

itoutlet.ee