Eelmise nädala laupäeval toimus 16. korda One Mile Challenge 2016. Kui ülejäänud Eesti kurtis meeldiva Eesti suve üle, siis meil Kiltsil oli ilm soe ja päike siras taevas koos mõõduka põhjatuulega, mis muutis võistlejate elu keeruliseks. Kui 100km/h sõites lööb korralik tuul auto kõikuma, siis kujuta ette, mida teeb see 300km/h liikudes. Sellest hoolimata tuli kohale 87 võistlejat, alates 90hj Audi A4’st kuni Nissan R32 GTR’ni, millel kapoti all 1360hj.

Päev algas kombekohaselt tehnilise kontrolliga ja jätkus võistlejate koosolekuga, kus loeti ette, või tuletati meelde reeglid. Sellele järgnes raja läbisõit.

 

Esimesena läks rajale 0-auto Dodge SRT Hellcat, leegid kapoti peal hobujõude oluliselt ei lisanud, parimaks tulemuseks jäi ca 270 km/h, tehase lõppkiirus on umbes 320km/h.

Suurüllataja oli Ando Burm oma Abarth Puntoga, kes sai kätte 192km/h, ehkki autol on vaid 1,4L turbomootor.

Öeldakse et Porsche Cayman S ja Boxter on juuksurite autod, aga vaevalt ükski juuksur nii kiire Caymaniga tööle läheb. Oleg Bobkov ja tema parim tulemus oli 232km/h

Kujutan ette, kui lõbus lastel hommikul lasteaeda minna on kui issi hommikul nad oma hot-hatchiga sinna viib, seekord Marko Meerits oma Mercedes-Benz A 45 AMG sai lõppkiiruseks 234km/h.

Kui kuskil on kuulda, et toimub lõppkiiruse võistlus, siis rootsi raud pole kaugel – Risto Laineste oma Volvo S40 T4’ga, millel peaks olema 400hj, sai lõppkiiruseks 258km/h. Kõlab loogiliselt.

Kiireim A-klassis ja Kiireim Naine oli üritusel Marija Sheljakina Mercedes-Benz CLA45AMG’ga, mille lõppkiiruseks mõõdeti 258km/h

B-klassiga jätkan, Jevgeni Mosev oma BMW X6 maasturiga (kas maastur on õige sõna, seda ma ei tea, aga võimsast mootorist oleks oodanud rohkem) sai kätte kõigest 227km/h.

Mõtlesin päris kaua kuidas ma viiskalt diiselautosid iseloomustan aga vist kõige sobilikum on ikka öelda, et s…arida järgi kui see masin kiirendab, diislimehed, ärge nüüd solvuge! 

Küll see Boxster GTS on ikka ilus, Ander Tenno sai lõppkiiruseks 255km/h

Kui Geir Kleemann oma Audi S2-le veel tiivad ka külge saaks, siis see Audi lendaks (272km/h)

Nüüd C-klassi juurde. Seal purskab auto tagant TULD nagu seda tegi Gert Leissoni Audi RS4 (parandus RS6 oli auto). Tema parim tulemus oli 245km/h (parandus 261km/h oli lõppkiirus)

Kui auto24ringile sobib Gallardo suurepäraselt, siis otse sõites tal nii hästi ei läinud, kõigest 265km/h

Kiireim Porsche sel päeval oli Kristjan Pappa oma 911 996 Turboga 266km/h

Suurima mootoriga masin rajal, 8,3l V10 saavutas kena 278km/h

Vana aga mitte väeti, Aleksandr Lomeiko rullnokk-BMW 325i sai ulmeliseks lõppkiiruseks 330km/h

Meeldib see sulle või mitte, aga jaapanlsed oskavad autosid teha, ei saanud neile sel korral vastu nii eurooplased kui ka ameeriklased. Valitsev rekordimees Aleksandr Ljahh saavutas oma Godzillaga 347km/h, mis jäi alla küll eelmise aasta tulemusele, aga küljetuul tegi oma töö. Palju õnne Aleksandr!

 

Boonusfotod