Augusti viimasel nädalavahetusel toimus Auto24 ringrajal esimest korda SMP F4 Championship etapp.
Formula 4 on 2014. aastal FIA poolt loodud nii-öelda üleminekuklass noortele sõitjatele, mis lihtsustab edasiliikumist kardisõidust vormelile, vajades oluliselt vähem kulutusi, kui F3. Ülemaailmse meistrivõistluse asemel on regioonipõhised sarjad, nagu näiteks SMP F4 Championship, mis toimub NEZ tsoonis ja on hetkel tegemas oma debüüthooaega.


SMP F4 sarja võistlused toimuvad Soomes, Venemaal ja Eestis. Kokku 7 etappi, igal etapil 3 võidusõitu. Eesmärgiks on võimaldada noortele sõitjatele võimalikult palju sõiduaega ja parimaid arenemisvõimalusi.


Võrdsete võimaluste andmiseks on kõigil võistlejatel ühesugused vormelid, mille jõuallikaks 1.4 liitrine Fiat Abarth turbomootor, mis toodab 160 hobujõudu.


Sarja nn. köögipoolel tegutseb ühtne meeskond, kes kõik annavad oma panuse noorte hüvanguks.


Auto24 ringrajal toimunud võistlus oli sarja kalendris 6. etapp. Juba esimese vabatreeningu eel keerati taevas kraanid valla ja rada ujutati korralikult üle.


Pidev ebaühtlane vihmasadu kestis mõlema vabatreeningu ja ka pauside ajal. Kui tuligi vahepeal tunne, et hakkab järgi jääma, siis niipea, kui mootorid garaažis tööle pandi, oli vihm nagu tellitult uuesti kohal. Peale vihmarehvide sel päeval midagi muud autode alla ei jõudnudki.


Ka kvalifikatsioon ei olnud ilma poolest alguses mingil määral erinev. Päeva lõpuks olid kõik juba vihmaga ära harjunud, kuid just kvalifikatsiooni viimastel minutitel toimus läbimurre – päike! Küll sedagi läbi vihma, aga ikkagi.


F4 sõitude vahelised ajad olid pealtvaatajate rõõmuks tihedalt sisustatud Formula Scandic ja BMW 325 Cup sõitudega, niiet vaatamist jagus hommikust õhtuni.2. päeva hommik tõi kaasa olulised muutused, rada oli küll veel osaliselt märg, aga päike paistis ning pilved taandusid. See muutis murelikuks sõitjad, kes kuival rajal veel ühtegi ringi läbinud ei olnud, kuid pidid peale ühte lisasoojendusringi võistlema asuma.


Viimsed õpetussõnad jagati kätte ja võistlus läkski lahti. Esimeselt stardipositsioonilt alustanud soomlane Niko Kari pidi osaliselt märja raja tõttu juba stardis loovutama oma koha inglasele Enaam Ahmedile, kes sõitis kohe suure vahe sisse ning hoides seda lõpuni, saavutas oma esimese võidu taolises masinas.Ka teine sõit mõõdus Ahmedi juhtimisel, kuid ega see vist Karile suurt mure ei valmistanud, kuna soomlane oli kindlalt meistrivõistluse arvestuses punktiliider ja inglane selle meistrivõistluse arvestuses punkte koguda ei saagi.3. sõidule startis esimeselt kohalt taaskord soomlane Niko Kari, tema järel järjest 4 venelast. Väga kiirelt ja kindlakäeliselt sõitev Niko suutis terve sõidu esikohta enda valduses hoida ja sai lõpuks kätte ihaldatud esikoha.Kohal olnud FIA vaatleja ütles, et temale Auto24 ringrada meeldib ja kui juba temale meeldib, siis on neid peagi taas tagasi oodata. Tore on näha, et taaskord üks uus sari on Eestisse kanda kinnitamas, loodetavasti jõuab varsti rajale ka mõni kohalik sõitja.