Rando Merega jätkame ka selles episoodis, kus uurime seda, et mis edasi ja milline on olnud ka mehe isiklik autominevik.

Kuna OBVan ehk Chevrolet Express jäi väikeseks, vajades ülekannetele sõitmiseks juba järelhaagist ning saateautosid, siis oli loogiline teha teoks üks pikaajaline unistus ning hakata bussijuhiks!

See pakib endasse oluliselt rohkem lisavõimalusi nagu (võistluste) kommentaatorite või sekreteriaadi ala. Helindaja koht jpm.

Tegelikult aga tahtsime me eelkõige rääkida siiski sõiduautodest ning nende valimisest.

Nagu me kõik, pidime me kuskilt alustama. Rando perekonnas aitasid vanemad osta muidugi esimese auto, mille puhul pere suurimale petrolheadile osteti VW Passat, diisel. Kas tegemist oli karistuse või õnnistusega? Ühtpidi andis see võimaluse odavalt kaugele sõita, aga teistpidi…esivedu ja 66kW…

Pikalt aga sellistel otsustel ei peatuks ning liiguks edasi juba Rando mõttes tavapärasemate autovalikute juurde. Ta on teada-tuntud alfaista. Autopargis peab vähemalt üks selline alati olema.

Katkisena…nagu see 159.

Või sõitvana. Suurepärane näide oleks 159, mis 3,2 V6 mootoriga ja nelikveoga. Ning meeletusuure hulga kiiksudega. Kas Teie näiteks teate, kuidas tagaluuki avada? Või kas lumetormis esituled peavad ikkagi valgust näitama? Samas kas need asjad ongi olulised kui sul on Alfa Romeo?

Või kas Škoda Felicia kastiga saab sõita kiiresti?

Või kas 44kW toorest jõudu kiirust üldse võimaldama peaks? Kas Audru ringrajal peab sellise autoga üldse gaasi maha laskma?

Mannerguid pole alati võtta, seega teinekord piisab ka ämbrist.

Rootormootoriga Mazda RX8, millest pidi saama ringrajaauto.

Aga sai hoopis midagi muud. Rootormootor on endiselt kapoti all.

Teinekord tuleb püüda aga rekordeid või siis vähemalt olla esimeste üritajate seas. Vahel tuleb selleks appi näiteks ema auto.

Ma tean, elektriautodest oleme me üldiselt lubanud mitte rääkida, aga no sellega käidi ikkagi One Mile Challengel. Ja sarnasega ka ringrajal, korduvalt.

Milline on Jaguari loomulik elukeskkond ning miks tuli saate salvestusele kohale Rando Kia Rioga?

Seda kõike juba saates lähemalt.

Fotod erakogust

Vaata siit:

Või kuula:

Spotify: https://open.spotify.com/episode/4Y4gCORMMVoJUPaEkSVhjo

Podbean: https://klapidpahe.podbean.com/e/klapid-pahe-52-rando-mere-ja-seikluslikud-autootsused/

Apple: https://podcasts.apple.com/us/podcast/klapid-p%C3%A4he-5-2-rando-mere-ja-seikluslikud-auto-otsused/id1629978671?i=1000574935056

Jälgi ka https://www.instagram.com/klapidpahe/ ja https://www.facebook.com/klapidpahe

Saatejuhid:

Janne Ilumets-Kalmist https://www.instagram.com/ilumets/

Henri Kalmist https://www.instagram.com/henrikalmist/

Külaline: Rando Mere https://www.facebook.com/randomere

Toetavad:

podcastrent.ee

itoutlet.ee