Rando Mere on mees, keda ilmselt paljud kohe ei tunne ära, kuid kelle tegemistega ollakse siiski ka kursis. Nimelt on ta https://www.television.ee/ looja, teadaolevalt esimese (ja seni ka ainsa) täisautonoomse teleülekandejaama ehk The Outdoor Broadcasting Vani (https://www.theobvan.com/ ) Chevrolet Expressi ehitaja ning muidu täielik petrolhead, kes lisaks neile töösõidukitele ka igasugu muude asjadega liikunud, lennanud, sõitnud on.

Nagu ikka, algas kõik hoopis varem ning esimene lugu, kus tõeline petrolheadlus välja tuleb, on hoopiski vanemate tagant pätsatud autoga kartulivagude kündmisest jalgpalliväljakule.

Auto polnud küll maailma kõige erilisem (kuigi täna on V6 mootoriga Ford Scorpio päris äge), aga lugu see-eest selline, mida kuni saateni isegi vanemad ei teadnud.

Edasi pöörame pilgud rohkem väiksemate sõiduriistade suunas ehk siis (auto)mudelism, droonid jms.

 

Ja räägime ka motoriseerimata lennuvahenditest ning erinevatest viisidest, mis võivad põhjustada kehavedelike väljutamist.

Mis te arvate – kumb kehale retsim on, kas virtuaalreaalsuse prillidega võistlusdrooniga lendamine või tõusvate õhuvooludega järsult pilvedesse lendamine?

Edasi liigume juba töisemasse valdkonda, GoProde maale toomise juurde ning man-mathsi ratsionaliseeringusse, mis põhjustas autonoomse ülekandejaama ehitustoorikuks 5,3 V8 bensiinimootoriga Chevrolet Expressi ostmise. Rääkisime selle ehitusest ja kasutusest.

Mõningatest ägedamatest projektidest, näiteks ühest Saaremaa poisist tehtud filmi esilinastusest.

Ja sõgedamatest lollustest, mis tehtud

Mis, kuidas ja eelkõige MIKS – kuulake/vaadake aga podcasti “Klapid Pähe” ning saate teada.

Fotod erakogust

Vaata siit:

Või kuula:

Spotify: https://open.spotify.com/episode/4ZdfTl4CI3BITU5dBqYmkV

Podbean: https://klapidpahe.podbean.com/e/klapid-pahe-51-rando-mere-ja-kuidas-voib-mojutada-tehnika-su-kehafunktsioone/

Apple: https://podcasts.apple.com/us/podcast/klapid-p%C3%A4he-5-1-rando-mere-ja-kuidas-v%C3%B5ib-m%C3%B5jutada/id1629978671?i=1000571385097

Jälgi ka https://www.instagram.com/klapidpahe/ ja https://www.facebook.com/klapidpahe

Saatejuhid:

Janne Ilumets-Kalmist https://www.instagram.com/ilumets/

Henri Kalmist https://www.instagram.com/henrikalmist/

Külaline: Rando Mere https://www.facebook.com/randomere

Toetavad:

podcastrent.ee

itoutlet.ee