Tavaliselt algas driftivõistlus minujaoks 2 päeva enne üritust ennast. Kuna sellel aastal ma enam korralduses aktiivselt kaasa ei löö, oli kuidagi väga veider Sallu neljapäevaseid fesari postitusi lugeda/vaadata. Tuleb tunnistada, käed hakkasid sügelema.

Okei, jõuame reedesse, kell on 11:13, telefon heliseb ja helistajaks ei keegi muu kui Sallu. Võtan unise peaga telefoni:” Tsau”. Sallu vastab:” Kassu, me tunneme sinust puudust…” Awww, eks? Tunnistan talle, et tõesti, on endalgi imelik.

Päeval ei anna hing rahu ja lähen vaatan Suurhallist läbi, kõik on peaaegu valmis ja viimase lihvi andmine on parasjagu täies hoos. Umbes 30 käteplaksu ja kallistust hiljem leian end rajalt jalaga koonuseid toksimas ja peakohtunik Erikuga konsulteerides aitan poognaid veidi paremaks sättida. Poisid võtavad siis värvirullid ja kukuvad joonima. Täpselt nagu varem.

Tribüünid on veits madalamad, aga hulka mõistlikumad kui varem, nagu päris.
Järgmine kord olen tagasi alles laupäeval kella 15 ajal. Nõks enne finaale, just paraadi lõpuks.

Edasi liigun meeskonnaga sõitjate koosolekule, kus taas saan kõvasti käppa visata ja muljetada. Jõle mõnusalt soe tunne on sellist vastuvõttu saada.

Aitab nüüd unistamisest ja asume asja kallale. Mäletate, mis toimus eelmine aasta? See kes võitis Suurhallis, tuli ka Eesti meistriks ja seda mõlemas klassis kus seda tiitlit jagatakse. Mis saab nüüd?

Algab Pro-Streedi Top16. Kahjuks on sealt puudu meie poiss, Henri Kalmist, sest rikkus oma hea kvallisõidu ninakoonuse tabamisega. Teises sõidus käsi vääratas ja null. Õnneks on “omasid” veel kõvasti tules ja igav ei hakka.


Uue, sunnitud hingamise on saanud Martin Teppori kuut. Nüüd masin juba driftib, mitte ei tundu nagu hoitaks teda vägisi külgees liikumas.

Paar lolli apsu oleks võinud talt röövida hea tulemuse, aga õnneks mees õppis oma vigadest ja päeva lõpuks jõudis poodiumile.

Päeva kõige turskem pauk tuleb oodatult Kevin Pesuri sulest. Nagu arvata võib, on noor kutt talvega veel paremaks kasvanud ja poeb igas sõidus vastasele nii ukse alla kui võimalik. Leiduks vaid inimene või ettevõte, kes poisile õla alla paneks, ja Prosse aitaks nihutada, sest Pro-Street ei ole enam tema vääriline, ta on lihtsalt nii skill vend.

Hea lahingu annab talle finaalis Kristo Künnapas, kuid Kevin on taas tõusnud esimesel etapil poodiumi kõrgeimale astmele.

Päeva kangelased, Pro-Streedi ridades.

Vahepalaks keerutavad jalga FC Flora tantsutüdrukud,

peale mida on paras boksidesse uudistama minna.

Martin Vaga masin on saanud uue olemise ja sisu, kadestamisväärselt kena masin. Tambeti puhas joon ehituses paistab iga nurgapealt silma.


Sõitvana on see masin puhas kuld, kuid ka seistes mõjub tuusalt.

Väike fänn Jakot poodiumil ei näinud, kuid tema sõidud olid kenad.

Kokkupõrge Ulašši jälitades rikkus tema edasipääsu võimalused.

Kohal oli ka hulgim välisvõistlejaid, mis teeb alati rõõmu.

Vaid loetud minutid saan juttu ajada ja ringi vahtida. Juba algab päeva põhisündmus, Pro Top16!

Top 16 tulemisse ei saanud kahjuks Kristjan Klemets seekord sekkuda, tugev kolin mootoris röövis tandemihundi võimalused ennast proovile panna.

Ka Allan Lätt pidi seekord poolfinaale rajakõrvalt vaatama.

Randar Kajo uus livery ja Läti-vali-summuti ei olnud piisavad, et jõu puudust kompenseerida. Mees jäi lihtsalt maha, no mis sa teed kui grippi pole.

Tugevast Riia matsust taastuv Erik Gregor pidi alla vanduma Kert-Eigo Kullale, sest noorem tiimikaaslane oli tõeliselt head hoos. Come closer!

Päeva lahingu näeme ära juba poolfinaalides, sest see, mida teevad Harold Valdma ja Elvijs Kezis ei ole lihtsalt hoomatav. Nii kitsal ja tehnilisel rajal suudavad mehed mõlemas sõidus teineteisel kui jäikliigendiga küljes rippuda. Super töö, kuid kaotus tuleb kahjuks meie mehele.

3-4. koha sõidus ootas Harold oma vastast, Jarmo Luhti, mees küll starti tuli, ent eelmises sõidus kaduma läinud kolmas käik sai seekord Team Ghost-Stihli sõitjale saatuslikuks.

Neljandaga sedasi enam ei mässinud ja vedas otseks.

Finaalis seega üllataja Kulla…

…lätlase, Elvijs Kezise vastu.

Kezise sõiduaps mängis Kertile kaardid mõnusalt kätte ja Kulla võttis kulla! Jah, ma tean, see nali on juba kulunud:)

Kas kordub eelmise aasta saaga ja näeme Kullat ka aasta lõpus samal positsioonil? Selge on see, et tiitlikaitsja Harold, asja niisama lihtsaks ei tee.