GoPro on tore ettevõte, toetab igasugu lolluste tegemist. Mõne lolluse tegemist lausa mitu korda, et asi ikka kindel oleks. Sõiduautoga suusamäest üles sõitmist ei saa mitte kuidagi pidada normaalseks tegevuseks, vähemalt enamuse inimeste arvates. Õnneks meie ei ole enamus. Enamus ei ole ka AC Garage nimelise kollektiivi taha peituvad kutid. Ehk siis GoPro UpHill Snow Drag toimub jälle. Seekord Kiviõli Seikluskeskuses, mis on oma kanna Eesti ekstreemspordimaastikule üsna korralikult maasse löönud.

Mis seal Kiviõlis siis toimuma hakkab? Noh, sõiduautode ja mootorsaanidega sõidetakse üles suusanõlvast, milles muidu noorsportlased ja maailmameistrid Viimsist suuskade ja lumelaudadega alla sõidavad. Seekord seati autodele kaalupiirang, et saaks rohkem võidu sõita, üle kahetonnised kolakad rajale ei saa. Nivamehed võivad käte hõõrumise ka järele jätta, sest M/T ja A/T rehvid on samuti keelatud.

Järgmist lõiku loevad ainult audimehed:
Sul on noobel pereauto või kärts sedaan? Tahad pemmi/mersuomanikust naabrimehele kohta kätte näidata? See on sinu võimalus – tule osale, hiljem saad naabrimehele interveebist pilti näidata, et vot kus ma sõitmas käisin, sina ei saa Haabersti ringi peale õrna libedaga nina isegi autodevoolule vahele, amatöör selline… Ja siis need nokad oma evode ja arbuusidega…

Lõik evomeestele:
Sa ju tead, et evo on maailma parim nelikveoline sõiduauto. Kõik teavad, välja arvatud mingid tegelased, kes mingil põhjusel on soetanud omale arbuusi ja mingid ülbikud audides. Tule pane rahvas paika ja näita, miks peab õigel ralliautol olema R4 turbomootor. Lenda mäest üles kiirelt nagu murrab Üllar Jörberg madaamide südameid kohaliku kultuurimaja diskoõhtul.

Subaru rahvale pühendus:
Sa oled mees(naine), kes puistab fakte varrukast. Sa tead, kes mis aastal võideti rallimaailmameistritiitlid tootjate arvestuses, sa tead, et subaruga on võidetud 16 (kuusteist!) aafrika ralli meistritiitlit, see on umbes nagu pool miljonit… või miljon. Vähemalt. Sa tead koma täpsusega Higginsi kehtivat Isle of Man-i TT raja rekordit. Ja sa naerad neid R4 turtsuvaid antilage, õige ralliauto on boksermootoriga! Loomulikult tead sa peast ka subaru bokseri kolvirõngaste kolmandat remontmõõtu, kes siis seda ei teaks.

Volvo, pemmi ja daihatsurahvas, teidki pole keegi unustanud! Olete kõik oodatud Kiviõlisse, et näidata teistele, et tegelikult on need audi-evo-subarumehed ühed ennasttäis nabaimetlejad ja nende autode suutlikkus on naeruväärne.

Ja siis näitavad kõikidele autojuhtidele saanimehed, et mille jaoks need saanid ehitatud on.

Pealtvaatajad saavad üritust nautida tasuta! Viimsi maailmameister ka.

Ja te kõik leiate kogu vajaliku infi siit: ametlik kodukas
Loomulikult ka FB-st: Ürituse FB leht

Liikuvat pilti kah:

Olime siiski unustanud ühe väga olulise asja. Selleks et olla õige petrolhead, pead sa olema omanud vähemalt ühte alfat. Naaah… see pole minuarust väga tõsiseltvõetav väide. Mul lastel on juba ehitusklotsid, mis üle 2,7 sekundi üksteise peal ei püsi. Piisav täiesti, ma ei pea endale isiklikku sellist mängukanni soetama. Küll aga on inimesi, kellel kõrvade vahel toimub midagi nii piisavalt ekstravagantset, et nad on soetanud omale alfa. Või mitu. Ma tean kahte sellist. Leslie ja Rando. Ühel neist on vähemalt piisavalt maitsemeelt, et on soetanud omale ilusaid alfasid. Teine soetas… nii piisavalt veidra asja, et seda tasub Kiviõlli vaatama tulla, sest see on nelikveoline ja sellega üritatakse ka mäest üles sõita. Arvestades, et GoPro on nii imelik ettevõte, et on nõus kogu seda üritust toetama, siis ma tegelikult ei imesta ka tootejuhtide (veidrikust mudelismimees ja ruudulise pluusiga habemik) autodevalikute üle – kollane kopikas, nelikveoline alfa, ümberehitatud liinibuss, RX-8.