Raul Koov on endine vormelipiloot, mehaanik, kes juba teismeeast peale mootorite maailmas tiirelnud. Tänaseks on temast saanud üks esimesi eestlaseid, kes osalenud (ametnikuna) F1’s, WRC’s, aga teinud ka lugematul arvul tehnilist kontrolli kohalikel auto-motospordivõistlustel ning juhtinud võidusõite nii siin, kui ka sealpool lahte. Esimeses osas näeme ja kuuleme teekonda “pätist politseinikuks,” võidusõitjast võistlejate ning mehaanikute külma higiga katjaks saamisest ehk tehnilisest kontrollist. Teate ju küll seda tunnet, kui sõidate kiiruspiiranguga, aga selja taga on juba pikemat aega sini-valge….siis teadmiseks kõigile, et Raul pole alati nii hirmuäratav olnud.

Kõik algas nagu ühele petrolheadi suhteliselt tavapäraselt. Vanematega koos võidusõitudele. Millele järgnevalt nõukaaegsed “tasuta” krossitrennid. Muidugi nagu nõukaajal ikka, ei käinud asjad päris sedasi, nagu võinuks.

Seega esialgne krossitsiklitega paarutamine pooleli jäänud, sai teismeeas liikuda edasi pigem mehaanikute maailmasse. Esialgu kütusevalajaks ja muidu abimeheks…

Kuniks sõjaväe järgselt juba päris tõsiseks mehaanikuks.

Mille kõrvalt ka vahel leivaisa väikese mootoriga (1300cc) vormelite klassi autoga õnnestus ka suurte (1600cc) klassis kogemuste hankimise mõttes kaasa sõita. Kuniks vaba Eesti ajal juhuste ja missioonitunde kokkusattumisega sattus kätte isiklik Estonia 21.

Suuri tulemusi paraku siit maailmast ei tulnud, tekkis paari aastane paus. Mille järgselt sai mindud taas mehaanikuks, sedapuhku juba Soome F3 meistrivõistlustele.

Hiljem aga kutsuti Eestis tehnilisse kontrolli appi, mis sisuliselt esimesel korral ringrajavõistlustel tähendas üksi kogu asja ära tegemist. Kogemusi pole, õpetajaid vähe, mis teha? Taas Soome.

Kuidas aga kasvas mees alaga kaasas, sedavõrd, et jõudis välja ka kuuel korral F1’te ning veel rohkematel kordadel WRCsse, seda aga kuulake/vaadake  podcastist “Klapid Pähe” ning saate teada.

PS: Tegelt pole Raul üldse hirmus. Väga tore mees on hoopis, kes väga palju inimesi endaga võidusõidumaailma kaasa vedanud on.

Fotod erakogust

Vaata siit:

Või kuula:

Spotify: https://open.spotify.com/episode/6TkEIx8KGWQcseebcrmfGn

Podbean: https://klapidpahe.podbean.com/e/klapid-pahe-81-raul-koov-voidusoitjast-voidusoitjate-hirmuks//

Apple: https://podcasts.apple.com/us/podcast/klapid-p%C3%A4he/id1629978671?i=1000577961499

Jälgi ka https://www.instagram.com/klapidpahe/ ja https://www.facebook.com/klapidpahe

Saatejuhid:

Janne Ilumets-Kalmist https://www.instagram.com/ilumets/

Henri Kalmist https://www.instagram.com/henrikalmist/

Külaline: Raul Koov http://racehelp.ee/

Toetavad:

podcastrent.ee

itoutlet.ee