Raigo Lepp on tuntud autode ehitaja-tuunija Tartust. Seekordses osas saame teada, mis on parem – kas Lancer Evolution või WRX STI? Kuidas Mitsubishiga kogemata kiirenduse meistrikatel hooaja kokkuvõttes poodiumile tulla ja mis tükke pannakse külge päris rallikrossi Supercaridele.

Esimeseks “päris” võidusõiduautoks sai ühe kliendi (kellest sai hiljem ka hea sõber) soov hakata sõitma rallit. Soovid aga muutusid ning sõber tahtis hoopis rallikrossi sõitma hakata, kuid Subaru mootor vajanuks selleks liigselt ümberehitusi.

Kuigi puur oli juba sisse saanud, tuli vaadata teise platvormi suunas. Valikuks osutus aastaid SuperCar klassis osalenud Mitsubishi Lancer EVO6.

Millele sai külge muidugi suurem turbo. Auto sai kiire. Lepp ise käis ka kiirendusvõistlusel sellega SuperGas klassis osalemas, milles saavutas hooaja kokkuvõttes pea kogemata ka poodiumikoha.

Evo jäi aga just jõuülekande osas nõrgaks (kuula saatest – miks) ning uueks autoks sai ehitatud Peugeot 207, millele läks sama EVO mootor, kuid kõik muu oli erinev.

Sõbrast klient aga keeras auto kolmel korral üle katuse, millest tuldi veel välja. Kuid neljas kord, Piiroja rajal, sai autole siiski saatuslikuks. Sellega lõppes Lepp Motorsi suurem toimetamine rallikrossis.

Muidugi tuleb juttu ka teistest sõpradest-klientidest, keda aastate jooksul aidatud on.

Ja meeskonna enda rendiautost.

Ja hooldusveokist.

Aga ka uutest suundadest ehk kiirendusspordist, kus plaanis sõita Eestis 6-sekundi aega.

Natukene ka isiklikemast projektidest (vaata alla paremale nurka!).

Ja mootorratastest.

Ning BMW S1000RR turbotamisest.

Või chiptuningust – mis see on, kuidas käib ja mida annab?

Tuuningumaastiku arhitektuur kütusekaardi näol.

Fotod erakogust

Vaata siit:

Või kuula:

Spotify: https://open.spotify.com/episode/2Ax38oTB9nsfA2IY9dNUdT

Podbean: https://klapidpahe.podbean.com/e/klapid-pahe-112-raigo-lepp-kuidas-kull-sobrad-sunnivad-mootorispordiga-tegelema/

Apple: https://podcasts.apple.com/ee/podcast/klapid-p%C3%A4he-11-2-raigo-lepp-kuidas-k%C3%BCll-s%C3%B5brad-sunnivad/id1629978671?i=1000583228366

Jälgi ka https://www.instagram.com/klapidpahe/ ja https://www.facebook.com/klapidpahe

Saatejuhid:

Janne Ilumets-Kalmist https://www.instagram.com/ilumets/

Henri Kalmist https://www.instagram.com/henrikalmist/

Külaline: Raigo Lepp  https://www.facebook.com/leppmotors.ee/

Toetavad:

itoutlet.ee