On käes maikuu. Oleme väljunud pikast koroonapausist ja taas on lubatud kogunemised – üritused. Süda hakkab elevusest kiiremini põksuma, kui mõelda millal viimati sai käidud mõnel autoüritusel ja asjaolule, et kui palju on inimestel olnud aega, et putitada ja väntsutada oma neljarattalisi sõpru. Nüüd, kus tali on ametlikult juba mõnda aega läbi ja võiks nagu mõelda hooaja avamise peale, hakkavad lõpuks toimuma ka erinevad autoteemalised kokkutulekud ja üritused.
Möödunud nädalavahetusel kogunesid need-samad inimesed, et mitte öelda asjaarmastajad, Tallinna Lennusadamas parkiva Suure Tõllu kõrvale. Lõpuks sai vaadata, kuulata mootorihõikeid ja hingata rehviauru. Vaatamata viirusele, mis siin vahepeal pikalt ringi luusis on asjaarmastajate usk tõupuhaste ameerika autode vastu püsinud võnkumatuna ja ajas jääv.

Nordblessneris leidus nii vanakooli metalli, klassikalise lõikejoonega igivana rauda kui ka modernset klassikat. Krevetid, kimaarid, Mustangid, numeratsiooni 1500 kandvad veoautod, vana Oldsmobile või Chevrolet – jah, nad kõik olid seal. Eks vaadake ja otsustage ise. Olgu etteruttavalt mainitud, et jõudsin avanemisele tund aega enne ametliku kruiisi algust sestap oli ka leidusid, mida hiljem avastasin ka enda jaoks teiste fotograafide tehtud fotodelt.

Kui USA auto okas hinge jäi, siis ära unusta külastada juulis 2022 American Beauty Car Show-d.

Fotod:

// Siim Laikask / siim@fotomotiiv.ee

Instagram: @fotomotiiv

Facebook: @FotoMotiiv

Droonifotod:

// Stanislav Grebenjuk

Instagram: @twins_artt