Woh! Möödunud nädalavahetus oli Eesti kultuuri- ja auto(spordi-)maastikul üsna huvitav ja teguderohke. Inimesed, kes pidasid lugu jala keerutamisest retromuusika saatel, said seda teha Lõuna-Eestis. Auto- ja autospordihuvilistele jagus aga tegemist Tallinnas ja selle ümbruses. Kuid, mis siis täpsemalt juhtus ja kes Kilulinna ikkagi väisama tulid?
Alustame kõige pealt sellest, et Tallinna lauluväljakul mürasid krosskardid. Ott Tänak ja Martin Järveoja. Ja paljud teised. Laupäeva keskpäeva paiku saabusid Tallinnasse Kummipallo4000 osalejad, mis oli tõeline kaasaegsete superautode paraad. Ja enne kõike seda… Reedel…
Reedel saabusid Tallinnasse legendid ja seda selle sõna kõige otsesemas võtmes.
Sada kakskümmend osalejat, kes omavahel võtavad mõõtu unikaalsel võidusõidul Pekingist Pariisi.
From Peking to Paris on aja peale sõitmine, mis kulgeb 1907. aastal sisse tallutud radadel. Osaleda on võimalik vaid autoga, mis on toodetud enne aastat 1976.
Osalejate jaoks oli Tallinn vahepeatuseks, et kõpitseda autosid ning puhata. Laupäeva hommikune äratus leidis aset Laitse Rallypargis, kus toimus kogu ürituse üks lisakatsetest. Edasi seati kihutati juba Riia poole. Võistlejate keskmiseks kilometraaźiks päevas on 400 kuni 650 kilomeetrit.
Minu peas on vaid üks küsimus – milleks? Eks otsustage ise.

// Siim Laikask / siim@fotomotiiv.ee
// FTMTV – fotomotiiv
// www.facebook.com/ffotomotiiv
// www.instagram.com/fotomotiiv