Teeks midagi sellist, mida siinmail ammu tehtud pole. “Mootorite Maailmas” nimelist saadet mäletate?

Ja mõte oli, et teeks natuke teistmoodi. Ma küll ei tea, kas kõigil oli päris täpne ettekujutus, mis sellest saama pidi või mis sellest juba tehtud asjast edasi saab. Välja tuli väga hea sissejuhatus millessegi, millest võiks saada midagi. Millest jutt, varu 3 tundi ja vaata siit: Link saatele

Kokku tuli Masinawärki eestvedamisel ja AutoHalle toetamisel Eesti autospordi rahvast nii minevikust kui tulevikust. Olenemata alast.

Vahet polnud, kõrvetad rehvi kiirenduse stardis või driftirajal, kraabid esiklaasilt muda Klaperjahil või Walesis. Kõikidelt oli midagi küsida.

Protsess oli iseenesest lihtne, külaline tuli tuppa, Rando oma kaamerajõuguga vaatas näod üle, kui ei meeldinud, joonistati uus nägu pähe ja siis saadeti kaamera ette praadima.

Siis jagati tüübid laiali ja pealik pidas kõne. Ilmselt rääkis midagi tähtsat. Mingi hetk öeldi, et õlu on külmkapis, siis kadus järg käest.

Siis algas külaliste praadimine vanas heas näpud-sahtlivahele-ja-lamp näkku stiilis. Raiko nii kõva kärbes veel pole, et kolm tundi üksi tuimalt panna nagu Tiisler ETV-s, seega olid tal abis Petrolheadsi omad poisid Kaspar ja Roland, kes olid väga meelitatud sellest kutsest andmaks oma panus nii tähtsasse saatesse.

Laud puhtaks, tuli põlema, kaameras filmilint jooksma ning väljapressimist alga!

Ja nagu sellest veel vähe oleks, pandi rahvas tanki Virtuaalse autospordi liidu kuttide poolt. Mis muud kui Rally Estonia üks katse, loomulikult I20N ja loomulikult kaamera ninas. Tagasihoidlikud nagu me oleme.

Mis aga kodus otseülekande jälgijaid puudutas, siis pool ülekannet keeras pekki mingi uus vidinas, mida kasutati kogemata esimest korda. Ja nagu iga uue asjaga, kui midagi saab pekki minna, siis see pekki ka läheb. Ja vähemalt neli asja läheb veel pekki tänu sellele. Mingi hetk saadi jaole, aga esmamulje oli tolleks õhtuks kodus istujale tehtud. Õnneks järelvaatamine on veatu.

Nagu ka sissejuhatus oli… vähemalt enamuse jaoks, kellel on prioriteedid mujal kui biti-baidi-võidusõit.

Üks mees üritas saates saadet teha, temal õnneks tehnika toimis ja fännid said sealt päris hea ülevaate ka kaadritagusest värgist. Vahepeal kaaperdas pealik ta kaamera ära ja tegi veidi teistsugust loomingut kui Kareli fännid nägema harjunud on.

Oli muhe õhtu ja ootame järge. Mõni kaadritagune pilt veel.

Vahepeal anti Randole mingi auhind. Oli rõõmus hetk.

Kaspar oli ka rõõmus, aga ta ei olnud väga fokusseeritud sellele sündmusele.

Õnneks teised inimesed olid tähelepanelikumad kõige nende ümber toimuva osas.

Lõpuks sai ka Kaspar koos Rolandi abiga fookuse paika.

Ja Raiko oli rõõmus.

Minge vaadake järele Rando OB Van-i lehelt