Küsimus on ehk natuke kohatu, sest kõik me kolmekesi oleme Eesti Audi Klubi meeskonna liikmed. Aga kindlasti on neid põhjuseid veelgi:

Serx: enda saaga sai alguse sellest, kui aastal 2005 oli garaaži tekkinud üks tagasihoidlik Golf GTI. Põhilise inspiratsiooniallikana võetud vwvortex community jagas ohtralt meeldivat infot, sealhulgas ka selle legendaarse ürituse kohta. Uskumatult põnev foto-, ja viimasel ajal ka videomaterjal lihtsalt tõmbas kaasa ja tekitas aina rohkem mõtteid – seda melu peab oma silmadega ära nägema! Euroopa VAG inimestele on see kui hooaja avamine, kus tullakse oma uute ja vanade modifitseeritud pillidega rahva ette välja. Teiseks, on see hea võimalus kohtuda inimestega, kellega oled seni vaid virtuaalselt suhelnud ja muljeid jaganud. Sel aastal tundus, et enam edasi lükata ei saa ja saigi mõttekaaslastele tripi idee välja pakutud.

Tarmo: mõte Wörthersee treffile minna tekkis juba aastaid tagasi, on see üritus palju laiahaardelisemaks muutunud läbi aastate ja praeguseks ajaks on tegu väga suure VAG autode kogunemisega. Mind huvitab seal just pigem see vanade Audide pool, sest Eestis pole siiani ühtegi korralikult taastatud vanat Audit, mida lähedalt vaadata ja omanikuga juttu rääkida. Samas saab seal ka kokku paljude Saksamaa/Austria/Šveitsi Die Urgewalt foorumi tegelastega. Kindel minekuplaan tekis eelmine aasta, kuid siis jäi erinevatel põhjustel minek ära, see aasta aga siis saab see lõpuks teoks, ehk ongi parem, et saab sinna ürituse 30. juubeliks minna.

Siim: Et minna Wörthersee kogunemisele, peab VW pisik sees olema. Ise nakatusin sellesse aastal 1996, kui sain enda valdusesse VW Golf II. See oli mu esimene “tuuningprojekt” ning jättis jälje kogu edasiseks eluks. Seetõttu alati kui näen mõnda huvipakkuvat volkkarit, hakkab nahk kihisema. Ja kus sa neid veel niipalju koos võid näha kui mitte Wörtherseel! Kuna tähtede seis lõpuks käesoleval aastal igati paigas oli, õnnestuski sõpradega lõpuks see raske otsus ära teha minemise osas. Loomulikult polnud vähemtähtis fakt, et see aasta on meil olemas ka arvestatav VW logo kandev masin, millega sinna üldse kohale veereda. Üritusele lisab kaalu veel seik, et tänaseks on tegemist kogu VAG kontserni toodangut hõlmava kokkutulekuga, seega on mida vaadata.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.