Sedasi võib väita küll. Ilma et hakkaks lahti seletama drifti olemust (seda võib igaüks ise siit lugeda), on hea meel tõdeda, et 2011 aasta hooaja avaetapp tuuakse lausa “koju kätte” ehk siis:

 

Varasematel hooaegadel on drift nautinud järjest kasvavat publiku- ja osalejatehuvi ning seegi aasta pole erand. Sellest annab tunnistust ka Tallinna ühe suurima kaubanduskeskuse huvi antud vägagi vaatemänguline mootorispordiala tuua enda hoovi, et pealinlane saaks tulla minimaalse vaevaga end selle hullumeelse alaga kurssi viima.

Igal aastal on kasvanud ka võistlejate hulk nii kohalike kui ka piiritaguste driftijate näol. Kindlasti on tänasel päeval rekordarv masinaid erinevates Eesti garaazides ehitusjärgus ning loodetavasti leiavad Ülemiste parklasse viivad mustad rehvijutid ülesse ka arvukad välisvõistlejad peamiselt Soomest ja Lätist.

Kui võistlejatest rääkida, siis eelmise aasta TOP3 eestlastest on esimeseks etapiks kindlasti rajal Eduard Vahemets kõvasti uuendusi näinud “hainina” BMW´ga. Eelmise aasta hooaja kolmas Kristjan “Crac” Klemets liitub sarjaga alates teistest etapist, kuna uue auto ehitus võtab oma aja ning mehe Eestis ainulaadne Nissan Silvia S15 saab endale uue südame Corvette´i LS1 V8 mootori näol. Samas hea meel teatada, et mõlemad eelpool mainitud mehed on oma auto vedrustuse usaldanud Aftermarket Eesti poolt müüdava BC Racingu coilover vedrustuse hoolde, mis on koostatud vastavate autode ning ala eripärasid arvestavas seades. Lisaks nendele on üldse sellel hooajal BC Racing coiloveritega sõitmas 8 võistlusautot nii Street kui Pro klassis.

Kindlasti väärib märkimist ka fakt, et maailma vingemais driftisarjas Formula D´s kasutab BC Racingut Matt Waldin!

2011 hooaja kalender näeb välja nii:

13-14.05.2011 Round 1 Ülemiste keskus

04.06.2011 Round 2 Pärnu Audru

01-02.07.2011 Round 3 Haapsalu Kiltsi

05-06.08.2011 Round 4 Rapla kardirada

Jätkame terve hooaja kajastamist ka siin blogis!

Categories: Drift

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.